Show search form

Staff contacts

Groups:
Danielle Adams

Danielle Adams

Psychologist - Slalom
e: Email Danielle
Julie Betcher

Julie Betcher

Canoe Slalom Logistics Officer
e: Email Julie
Helen Bowen

Helen Bowen

Finance Assistant
e: Email Helen
Kevin Bowerbank

Kevin Bowerbank

South West Regional Talent Pathway Coach
e: Email Kevin
Tim Brabants

Tim Brabants

Chief Medical Officer
e: Email Tim
Neil Buckley

Neil Buckley

Podium Potential Transition Coach
e: Email Neil
Katriona Bush

Katriona Bush

PR and Media Officer
e: Email Katriona
Chris Calvert

Chris Calvert

Operations & Maintenance Support
e: Email Chris
Zofia Campbell

Zofia Campbell

Performance Wellbeing Coach
e: Email Zofia
Mike Chandler

Mike Chandler

Coaching Development Manager
e: Email Mike
Imogen Collins

Imogen Collins

London Regional Pathway Coach - Sprint
e: Email Imogen
Aaron Cruickshank

Aaron Cruickshank

Regional Pathway Coach Super Regional Squad - Slalom
e: Email Aaron
Brian Cunniffe

Brian Cunniffe

Head of Services
e: Email Brian
Paul Darby-Dowman

Paul Darby-Dowman

Senior (Podium) Technical Kayak Coach
e: Email Paul
Mark Delaney

Mark Delaney

Podium Senior Coach
e: Email Mark
Laura Duffin

Laura Duffin

Executive Assistant - Performance
e: Email Laura
Eric Farrell

Eric Farrell

Senior / Podium Men’s Kayak Coach
e: Email Eric
Alex Feary

Alex Feary

Psychologist - Sprint
e: Email Alex
Nick Fowler

Nick Fowler

ODP Technical Kayak Coach
e: Email Nick
Zachary Franklin

Zachary Franklin

Southern Region Pathway Coach - Slalom
e: Email Zachary
Helen Galashan

Helen Galashan

Performance Lifestyle Advisor - Girls4Gold
e: Email Helen
Dan Goddard

Dan Goddard

Coaching Assistant (Canoe Slalom Rapid Talent)
e: Email Dan
John Griffiths

John Griffiths

Technical Coach
e: Email John
Emma Groome

Emma Groome

Performance Lifestyle - Sprint & Slalom
e: Email Emma
Peter Habershon

Peter Habershon

Lead Sports Scientist - Paracanoe
e: Email Peter
Alice Haining

Alice Haining

Regional Talent Academy Coach and Regional Pathway Coaching Assistant
e: Email Alice
Rich Hampson

Rich Hampson

Psychologist - Sprint
e: Email Rich
Carole Hanrahan

Carole Hanrahan

Finance Manager
e: Email Carole
Tom Hignett

Tom Hignett

Physiotherapist - Paracanoe
e: Email Tom
Greg Hitchen

Greg Hitchen

Lead Podium Potential Programme Coach
e: Email Greg
Mark Hoile

Mark Hoile

Talent Pathway Manager - Sprint
e: Email Mark
Tom Hull

Tom Hull

Strength & Conditioning Coach - Sprint
e: Email Tom
Emily Illinesi

Emily Illinesi

Nottingham Regional Pathway Coach
e: Email Emily
Dawn Keall

Dawn Keall

Logistics Officer - Sprint & Paracanoe
e: Email Dawn
Matt Lawrence

Matt Lawrence

Technical Coach
e: Email Matt
Emma Levy

Emma Levy

Podium Potential Physiotherapist (Slalom)
e: Email Emma
Andy Maddock

Andy Maddock

Head of Performance Operations
e: Email Andy
Hugh Mantle

Hugh Mantle

Psychologist - Slalom
e: Email Hugh
Kristina Medovcikova

Kristina Medovcikova

Senior & Olympic Development Program Women's Kayak Coach - Sprint
e: Email Kristina
Verity Miles

Verity Miles

Performance Administration Assistant
e: Email Verity
Craig Morris

Craig Morris

Olympic Podium Programme Technical Coach - Slalom
e: Email Craig
Mike Mustoe

Mike Mustoe

Performance Analyst - Sprint
e: Email Mike
Simon Noad

Simon Noad

Lead Physiotherapist - Sprint
e: Email Simon
Rene Olsen

Rene Olsen

Head Coach - Canoe Sprint
e: Email Rene
Terri Paulson

Terri Paulson

Nutrition Support - Sprint
e: Email Terri
Andrew Powell

Andrew Powell

Podium Physiotherapist - Slalom
e: Email Andrew
Gary Quittenton

Gary Quittenton

G4G Coach - Sprint
e: Email Gary
Colin Radmore

Colin Radmore

Lead Technical Coach
e: Email Colin
Louise Ramsdale

Louise Ramsdale

Regional Pathway Coach - Slalom
e: Email Louise
Richard Ramsdale

Richard Ramsdale

Talent Pathway Manager - Slalom
e: Email Richard
Ian Raspin

Ian Raspin

England National Talent Coach
e: Email Ian
Mark Ratcliffe

Mark Ratcliffe

Head Coach - Canoe Slalom
e: Email Mark
Paul Ratcliffe

Paul Ratcliffe

Performance Director
e: Email Paul
Fieke Reijntjes

Fieke Reijntjes

Slalom Logistics & High Performance Centre Manager
e: Email Fieke
Owen Shephard

Owen Shephard

England Regional Pathway Coach - Sprint
e: Email Owen
Cat Shin

Cat Shin

Phd Student - Sprint
e: Email Cat
Scott Simon

Scott Simon

Lead Olympic Development Programme & Women's Kayak Coach
e: Email Scott
Jonathan Smith

Jonathan Smith

Psychologist - Paracanoe
e: Email Jonathan
Luke Smyth

Luke Smyth

Lee Valley Coaching Assistant - Slalom
e: Email Luke
Brendon Stead

Brendon Stead

Lead GB Junior & England National Talent Squad Coach
e: Email Brendon
Luke Sweet

Luke Sweet

Lead Strength & Conditioning Coach - Sprint
e: Email Luke
Matthew Thompson

Matthew Thompson

Strength & Conditioning Coach - Slalom & Girls4Gold
e: Email Matthew
Daniel Thompson

Daniel Thompson

Talent Programme Administration Officer
e: Email Daniel
Steve Train

Steve Train

Technical Coach & Adaptations Project
e: Email Steve
James Train

James Train

Senior & Olympic Development Program Women's Canoe Coach - Sprint
e: Email James
Charlotte Wade

Charlotte Wade

Physiotherapist - Girls4Gold, Canoe & Sprint Team Support
e: Email Charlotte
Lucy Wainwright

Lucy Wainwright

Lead Nutritionist - Sprint
e: Email Lucy
Roger Weir

Roger Weir

Paracanoe TID Assistant Coach
e: Email Roger
David Whiffin

David Whiffin

Performance Analyst - Slalom
e: Email David
Justine Willmott

Justine Willmott

Operations - Canoe Sprint
e: Email Justine
Gareth Wilson

Gareth Wilson

Podium Technical Coach
e: Email Gareth
Andrzej Wojs

Andrzej Wojs

Lead Lee Valley Coach - Slalom
e: Email Andrzej

No one here

Sorry, we didn’t find any matching staff for your search. Please try a different combination of options.